Доки Хрісто Грозєв та його колеги з Bellingcat постійно відкладають публікацію широко й гучно анонсованих матеріалів про групу “Вагнера”, ми продовжуємо пильно слідкувати за військовою експансією російських спецслужб та Євгенія Пригожина у Африці, та розслідувати їх злочини.

Доповідь опубліковано сайтом “Петр и Мазепа”:
Частина 1, Частина 2, Частина 3

Злочини групи “Вагнера” та Євгенія Пригожина

3-го травня 2021 року французьке видання RFI опублікувало журналістське розслідування, побудоване на звіті експертів Управління верховного комісара ООН по правам людини (UN OHCHR) від 31 березня 2021 року, про звірства приватних військових контракторів у країнах Африки та, зокрема, в ЦАР. Про цей звіт я писав у одному з попередніх розслідувань.

Посольство…


Фільм-розслідування про “палац Путіна” у російському Геленджику, опублікований Олексієм Навальним на Youtube в першу добу набирав перегляди зі швидкістю 1 мільйон на годину. Критикувати і переказувати його ми не збираємося, хоча обсяг викладеної інформації і документів вражає.

Такі розслідування можуть тягнутися роками, а для їх організації потрібен великий штат людей і доступ до багатьох документальних джерел, які прості активісти-антикорупціонери в авторитарній Росії навряд чи можуть отримати. Однак, українським читачам, напевно, було б цікаво дізнатися, який зв’язок “палац Путіна” має з Україною.

“Зіц-предсєдатєль Фунт” для царя

У березні 2011 року російське видання “Коммерсант” опублікувало інтерв’ю з бізнесменом Олександром Пономаренком, в якому…


Сергій Наришкін дивиться на Володимира Путіна під час інавгурації останнього (Джерело)

Новий рік, який наступив, показав, що, навіть, таке жахіття як 2020 не може бути вічним і колись закінчується. Те ж саме стосується і перебування Володимира Путіна на посаді президента Російської Федерації. Навіть, попри зміни до Конституції Росії, які дозволяють йому продовжувати бути на посту стільки, скільки він забажає. Але питання в тому, чого він бажає насправді?

Сам Путін, у своїх інтерв’ю натякав, що ламання російського народу через коліно, для успішного проведення референдуму щодо змін до Конституції РФ, було зроблено, щоб продемонструвати і оточенню і опонентам, що “Батя в силі…” (Так, колись висловлювалися соратники Януковича незадовго до його втечі в Ростов).


Последние 30 часов в жизни планеты ознаменовались достаточно резкой эскалацией риторики российского внешнеполитического лидера Сергея Лаврова по отношению к своим европейским коллегам. Он несколько раз намекнул на то, что Кремль готов приостановить “любой бизнес” со странами Европы. Что же это было? И, как понимать очередные пьяные танцы российского медведя?

Лавров угрожает Европе

Речь идет о высказываниях министра иностранных дел РФ Сергея Лаврова на обсуждении очередного доклада дискуссионного клуба “Валдай”, который считается одним из публичных аналитических центров России.

В связи с серьезным и затяжным кризисом аналитической мысли в России, из-за ограниченности внутренней политической конструкцией, самым интересным в презентации доклада стал…


Кожного дня у мене флешбеки у 2014-й рік, коли держава і суспільство виявилося безпорадним перед зовнішньою загрозою, а окремі “лауреати премії Дарвіна” тільки погіршували ситуацію, розганяючи по месенджерах та соцмережах пости з апокаліптичними світлинами та меседжами.

Потім був Інформаційно-аналітичний центр РНБО (який ми хотіли зробити постійно-працюючим, але це не дали зробити), потім був #мінстець, який знищили, та “Біла книга інформаційних операцій проти України”, яку “нові обличчя” не читали.

В результаті держава знову виявилася безпорадною перед навалою фейків, а мені знов доводиться сідати за ноутбук і “по цеглинках” розповідати вам, що треба стерегтися ворожих інфо-операцій.

За допомогою моніторингової платформи “SemanticForce” та…


If we look at the Russian aggression against Ukraine in retrospect, the year of 2019 was marked by the struggle for the “Ukrainian inheritance” between Vladislav Surkov and Dmitry Kozak. Another confidant of Vladimir Putin, Viktor Medvedchuk, is also in search of his place in the sun.

Philosopher and realist fighting over Ukraine

Former Russian GRU military intelligence officer Vladislav Surkov represented the so-called “party of hawks”, which Russia’s top Telegram channels branded as a pro-Poroshenko project. There were reasons to claim so since at times, Surkov and Poroshenko’s interests could line up. …


Если оценивать ретроспективу ситуации вокруг российской агрессии против Украины, то весь 2019-й год прошел под знаком борьбы Владислава Суркова и Дмитрия Козака за “украинское наследство”. Ищет свое место под солнцем и еще один конфидент Владимира Путина — Виктор Медведчук.

Философ и реалист в схватке за Украину

Бывший ”грушник” Владислав Сурков, представлял в российских элитах, так называемую, “партию ястребов”, которую топовые российские телеграм-каналы называли про-порошенковской. Можно сказать, что, ситуативно, интересы Суркова и Порошенко могли совпадать. Ведь политическая платформа “Прочь от Москвы”, которую Порошенко предложил своим избирателям оставляла его в статусе врага Кремля №1, что было на руку Суркову.

Сурков не довел…


Вчора на круглому столі “Західний фронт інформаційної війни” голава підкомітету з питань інформаційної політики Верховної Ради України Микита Потураєв здивувався новині про те, що Віктор Медведчук створив міжфракційне та міжпарламентське об’єднання “Міжпарламентський діалог в ім’я миру: Україна-Росія-Німеччина-Франція”.

За словами народного депутата, це тому, що він — не читає помийки. І я в цьому його прекрасно розумію. Це дуже важко. Це викликає фізичну відразу і серйозну професійну деформацію, що виливається у психо-соматичні процеси та відображається на здоров’ї. І я закликаю вас усіх робити як Микита Потураєв! Однак, зрештою, комусь це потрібно робити, стоячи на охороні інтересів України в інформаційно-когнітивному просторі.

Тому…


После “дембеля” из минстець иногда приятно бывает вспомнить своё любимое хобби — OSINT-расследование по горячим следам. Сразу напоминаю, что вы в любой момент можете бесплатно ознакомиться с моим видео-курсом OSINT.academy, и делать такие вещи самостоятельно.

Сегодня, 5 января 2020-го года, в 12:57 на сайте СТРАНА.ua вышел материал о том, что “Владимира Зеленского с семьей заметили в Омане. Там Зеленский отдыхает на побережье Оманского залива близ столицы страны — города Маската”.

В качестве доказательства были предоставлены фотографии, на которых Зеленский, якобы, был запечатлен во время трапезы в в пятизвездочном отеле Al Bustan Palace Ritz-Carlton Hotel.

Вот эта фотография (по словам СТРАНА.ua…


What is behind the so-called “Ukrainian trace” in the impeachment inquiry into President Trump? What are the reasons for Trump’s loathing for Ukraine? Why wasn’t the main result of Russia’s meddling in the U.S. 2016 election the very election of Donald Trump but internal political chaos in this country? How do Russian special services manage to combine special operations in the West with personal enrichment? Where do the exposing leaks come from? Ex-deputy minister of information policy of Ukraine Dmytro Zolotukhin, who is also a competitive intelligence and infowars expert answered all these questions in an interview with our correspondent.

Dmytro Zolotukhin

Ex-deputy minister of information policy of Ukraine. Founder of the Institute for Postinformation Society. Founder of OSINT Academy. Infowars practician.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store